Warning: define(): Argument #3 ($case_insensitive) is ignored since declaration of case-insensitive constants is no longer supported in /data/web/virtuals/249972/virtual/www/subdom/bitrmanovalenka/wp-content/themes/alcapone/include/ar-menu-icons/ar-menu-icons.php on line 42
O MNĚ – Lenka Bitrmanová
Lenka Bitrmanová Vaše realitní makléřka

O MNĚ

PRÁCE V REALITÁCH – COMĚ TO NAPADLO?

Asi jako každý člověk ve svém životě jsem se dostala do situace, kdy bylo třeba řešit vlastní bytovou potřebu. S mým budoucím manželem jsme hledali, pátrali, objížděli nemovitosti a porovnávali nabídky a nejen ty. Také jsme porovnávali makléře a makléřky a rozdíly tenkrát, jako dnes byly markantní. My měli veliké štěstí, byt, který jsme nakonec vybrali měla na starosti velmi pečlivá realitní makléřka. Byla vždy přesná, smlouvy byly precizní, byla ochotná nám vše vysvětlovat znovu a znovu. Opravdu nám velmi pomohla. 

V tu dobu jsem měla pěkné teplé místečko ve státní správě, ale už tenkrát mi prolétlo hlavou, jestli právě tahle práce by nebyla tím, do čeho bych se mohla pustit a zkusit svoje štěstí. Ale znáte to, jistota je jistota a protože jsem měla opravdu pěknou pozici, bála jsem se jít do neznáma. Vůbec jsem si nevěřila, že bych to mohla zvládnout. Čas plynul, narodily se nám děti a já, upřímně, po třech letech na mateřské, už potřebovala zase začít vykonávat nějakou činnost. Jenže v mezidobí jsme se přestěhovali z Prahy na vesnici a šance návratu do původní práce už neměla moc reálný obrys. 

Manžel hodil udičku…zkus to v realitách, to by tě bavilo! A mě se začaly protáčet kolečka. Moc jsem chtěla, ale nedovedla jsem si to představit a neustále rozhodnutí odkládala. Holčičkám v tu dobu byly 3 a 1 rok – přece jsou ještě tak malé. Jenže už jsem asi byla nesnesitelná 😀 , protože se toto téma u nás otevíralo čím dál častěji. Běž už něco dělat, nebo se zblázníš (myslím, že myslel sebe :-D) ! Jak naivní byly naše představy o této práci, dnes se tomu musím smát 😀 

Přišel den a já se opravdu vypravila zkusit svoje štěstí a se slovy klasika: „Jestli mi to nepůjde, běda vám!“ jsem nastoupila a začala se učit. 

To se nemění ani teď, protože NIKDY nic není podle šablony, každý prodej má svá specifika a nástrahy. A já, protože jsem dítě štěstěny měla výhodu v tom, že jsem hned v počátcích narazila na bezvadný tým. Ochotný pomáhat, poradit a vést. Dnes už si pomáháme navzájem a už nám to takhle funguje 6 let. Nemůžu tomu uvěřit 6 let a je to jako bych začala včera. 

Mám to štěstí, že můžu dělat práci, která mě baví, je prospěšná a s každým dalším klientem si můžu znovu říct, JÁ TO ZVLÁDLA. 

A co bych řekla závěrem? Mám ráda lidi, fakt, mám je ráda. A díky svojí práci mám možnost plnit lidem jejich sny, prožívat jejich ztráty, pomáhat s těžkými rozhodnutími a pomoci jim vše uskutečnit tak, aby byli spokojeni.  A já jsem všem svým klientům vděčná! Za to, že mi dovolili prožít s nimi kus jejich života.  

Lenka Bitrmanová

S ČÍM VÁM MOHU POMOCI

Řekla bych, že rámcově všichni víme v čem spočívá práce realitního makléře…

Makléř Vám nabere dům, vyfotí ho, možná udělá nějaký homestaging, 3D virtuální prohlídku, nebo i video, vyhodí to někam na internet a čeká, až se někdo ozve. Vlastně to tak trošku je, jenže ☺ to je právě ta chvíle, kdy přichází na řadu čarování pod povrchem. Ono už stanovení prodejní ceny je malé kouzlo, které bez znalosti trhu, prostředí a aktuální situace prostě člověk sám dobře nevymyslí. Pak přichází na řadu právní záležitosti – smlouvy, podklady, informace – kde zjistíte kupříkladu kde kolem vašeho pozemku vedou jaké sítě? Většinu lidí totiž ani nenapadne, co všechno je potřeba pohlídat, aby prodej opravdu byl po právní stránce v pořádku. Co vše je před prodejem potřeba zajistit a co se předkládá při podpisu smlouvy?  Tohle jsou ty služby, které si objednáváte v podobě realitního makléře. Jistotu, že váš prodej proběhne v pořádku po faktické i právní stránce. 

Příprava nemovitosti před prodejem

Nebojte, nenechám Vás v tom samotné!

Podklady k prodeji

Najdeme společně vše, co budete k prodeji potřebovat.

Prohlídky nemovitostí

Dohlédnu osobně na každého zájemce a provedu ho Vaší nemovitostí.

Právní servis

Je samozřejmou součástí mé každodenní práce pro Vás.

Zajištění marketingu

Nejen inzerce, ale kompletní příprava samotné propagace Vaší nemovitosti, na to se těším již teď.

Jak to u mě chodí?

V případě, že se rozhodnete mne oslovit počítejte s tím, že se nejdříve potkáme (ideálně ve vaší nemovitosti) abychom se vzájemně poznali a to jak my, tak s vaším domem nebo bytem :-D. Povíme si, jaké máte potřeby, co je to, čeho chcete dosáhnout a já vám povím, jak to půjde zařídit nebo také, že můžeme zkusit polechtat štěstí pod bradou. Ne vždy jsou představy majitelů reálně možné. Já vám určitě nebudu lhát a to ani proto, abych Vás přesvědčila, že dokážu nemožné na počkání a zázraky do tří dnů, jen abych ten váš byt dostala do prodeje. Takové zakázky většinou nekončí dobře. Vzájemná důvěra je tím, co je pro mne v celém procesu nejdůležitější a pokud se nám podaří ji nastolit, pokračujeme dál v započaté práci. 

Celou dobu vám budu nablízku a celou strategii si předem odsouhlasíme. A když najdeme zájemce a podepíšeme kupní smlouvy – až do doby skončení celého prodeje tedy do doby, než Vám přijdou utržené peníze budu s vámi. Katastr nemovitostí vidět nemusíte, protože na to máte mě. Podklady pro výplatu případného úvěru zájemce připravíme přesně tak, aby se obchod neměl na čem zadrhnout. Předání nemovitosti připravím a zase u něj budu s Vámi. 

Co od Vás ale pro všechno zmíněné budu chtít já? Podpis výhradní smlouvy o zprostředkování prodeje.